Facebook

Mješoviti zbor

Četvrtkom i petkom u 20.00 sati.

"Blago Vama, jer tko pjeva duplo moli" (hrvatska uzrečica)

Naš župski mješoviti zbor, pod ravnanjem sestre Pavlimire Šimunović, nastupio je na 21. smotri crkvenih zborova hrvatskih katoličkih misija i zajednica u Njemačkoj.Svečana smotra bila je 17. 11. 2018 u Mainzu. Naš zbor je nastupio sa dvije skladbe: 1. Narode hrvatski, slavi Gospoda (autor teksta i glazbe je mo. Ivan Žan) i 2. Gloria i Tollite Hostais (iz oratorija de Noel, op.12-Camille Saint-Saens) skladbe je sviranjem popratio Lovre Ivošević.

 

Na smorti je sve skupa nastupilo 14 crkvenih zborova, uz naš, nastupili su još zborovi iz HKZ Balingen, HKM Düsseldorf, HKZ Albstadt-Ebingen, HKZ Esslingen, Nurtingen, Filderstadt, Kirchheim, HKM Köln, HKZ Laupheim, HKZLudwigsburg, HKZ Mainz, HKM Mannheim-Mosbach, HKM Pforzheim-Bruchsal, HKZ VS- Schwenningen, HKZ Sindelfingen, HKM Wuppertal.
Nakon pjevanja su domaćini pripremili domjenak, koji je bio popraćen veselom pjesmom uz harmonikaše. To je i pokazatelj kakva je bila ova smotra, smotra radosne pjesme i zajedničke hvale Bogu!

Zborove animira i vodi s. Pavlimira Šimunović
Pozivamo sve uzraste vjernika koji vole crkveno pjevanje da se uključe u naše zborovre te da se prijave kod s. Pavlimire Šimunović!

 

Pretraživanje

Idi na vrh