Facebook

Susreti se održavaju zadnji ponedjeljak u mjesecu u 16.00 sati.

Hrvatska katolička župa Frankfurt/M ove godine slavi 50-tu obljetnicu svoga postojanja. Kroz ovu jubilarnu godinu upriličene su i upriličit će se mnoge aktivnosti u toj župi, koje imaju za cilj što bolje istražiti povijest i rad župe, te sve to predstaviti cijeloj župskoj zajednici. Sve aktivnosti su smještene i osmišljene kroz ciklus od osam večeri u kojima se predstavljaju pojedine zajednice i aktivnosti koje sačinjavaju cijeli župski život, od samih početaka do danas.


Tako nam se dana 27. 6. 2015., predstavila grupa „Seniori“! Grupa starijih ljudi koji se redovito sastaju svakog zadnjeg ponedjeljka u mjesecu u prostorijama našeg hrvatskog centra. Kao i svaki njihov redoviti susret pun šale, smijeha i zarazne radosti prošao je i ovaj susret u kojem su se predstavili cijeloj župskoj zajednici sa svojim radom i djelovanjem od samih početaka. 
Susret su animirali njihovi redoviti animatori, Dražena, Božena, s. Pava, Ivanka, Jadranka, Vesna, … i mnogi drugi, ali i Nadica Markovina, urednica na WRD-u Koln, „Europa Forum“, koja je svojom profesionalnošću animirala okrugli stol s našim najstarijim doseljenicima na ove krajeve, a oni su nam na zanimljiv način dočarali te svoje prve dane, koji nimalo nisu bili jednostavni. To je pokazao i monolog kojeg je lijepo izveo Jerko Lažeta, o životu u tuđini i onom ostavljenom u domovini. Živopisni prikaz gorkih, minulih vremena, snalaženja i življenja naših ljudi u tuđini. Sve je popraćeno i povijesnim pregledom i kao cjelina je izgledalo fantastično. Svi prisutni su bili oduševljeni! A uz glazbu, piće i kolače je sve preraslo u pravu zabavu.
U ovom ciklusu predstavljanja od osam večeri, župljani su mogli sudjelovat u povijesnom pregledu svega što je bilo, na poseban način samih početaka rada i života, gdje je djelovao i župski vrtić. Prisjetiti se voditelja župe i njihovih pomoćnika, župnika i kapelana, kao i pastoralnih suradnika i časnih sestara. Sa slavljenjem misa i ostalih Sakramenata, kao i vjeronaukom, koji je bio i u župi kao i u njemačkim školama. Tolike su bile aktivnosti za djecu i mlade, hodočašća, pobožnosti, razne proslave i susreti. Na poseban način i karitativna djelatnost župe, koja je najviše djelovala u Domovinskom ratu, uz razne humanitarne akcije. Sve su to mogli doživjeti i pobliže dočarati župljani HKŽ Frankfurt/M.

Pretraživanje

Idi na vrh