Facebook


Dana 28. 4. 2018. U našoj župi imali smo Obiteljski susret, koji je mjesečni susret i uvijek, ako je moguće, bude na zadnju subotu u mjesecu. Naime, ovo je bio drugi susret po redu u ovoj godini. On se održao na temu „Iz poraza u pobjedu“. Pošto u trećem mjesec nismo imali ovaj susret zbog slavlja Velikog tjedna, muke smrti i Uskrsnuća našeg Gospodina Isusa Krista, ovim susretom smo želili naglasiti baš to otajstvo Spasenja.

                                                                                                         
Susret smo započeli, kao što je to i običaj na ovim našim susretima, scenskim prikazom. Scenski prikaz su pripremili Franjevački trećoreci – prikaz muke, smrti i Uskrsnuća Isusa Krista.Uz taj uobičajni uvod fra Ivan, koji je i vodio ovaj susret, je pročitao biblijski ulomak poslanice Rimljanima: Rim 8, 31b-38 uz kratko tumačenje teksta.Tekst i scenski prikaz su bili uvod u rad po grupama, koji je uslijedio nakon njih. Svi su podjeljeni u četiri grupe, koje su vodili svećenici i časne sestre. Grupe su raspravljele o porazima u svom svakodnevnom životu, koje bi trebali suobličavat Isusovu križu, koji izgleda kao poraz, kao i naše svakodnevne slabosti, padovi, osude, odbacivanja… gledano našim ljudskim očima, ali po Uskrsnuću i taj Križ postaje jedna velika pobjeda Dobra nad zlom. Pitanje na koje su trebale odgovoriti grupe je dali je to tako u mašim životima, jeli Uskrsnuće daje smisao svemu u našem životu, tj.jeli vrijedi i za nas Pavlova poruka Rimljanima: „Ako je Bog za nas tko će protiv nas? On koji čak nije poštedio ni vlastitog Sina, već ga je predao za sve nas…“
Nakon predstavljanja predstavnika grupa o svom radu, fra Ivan je zaključio sve rečeno kratkim izlaganjem, nakon čega se uz pjesmu završilo molitvom. Za kraj vrijedne ruke naših Trećoredaca počastili su sve kolačima i kavom. Cijeli susret je okrunjen Svetom misom u crkvi sv. Ante u 19 sati! Pogledaj te video

 

 

Pretraživanje

Idi na vrh