Facebook

MJESEČNI SUSRET OBITELJI Prvi Mjesečni susret obitelji, ove vjeronaučne godine, imali smo 28. 10. 2017. u našem hrvatskom centru sa početkom u 17 sati. Tema susreta je bila „Sloboda OD i Sloboda ZA!“ Predavač je bila Magdalena Galić, koja je razradila ovu temu na zanimljiv i poučan način. Naime, na početku svoga predavanja imala je kratko tumačenje obilježja slobode.

Magdalena je predavanje podijelila na dva dijela. U prvom djelu bio je govor o istinitosti, kao temelju slobode. Sloboda i odgovornost i Savjest između slobode i zapovijedi (u kojem su međusobnom odnosu, pitanje ispravne i krive savjesti). U drugom dijelu govorila je o mučnom robovanju strastima i grijehu (drama u tri čina, glavni režiser Sotona), kao i o primjerima Duhovnog oslobođenja i Isusu Kristu našem Spasitelju i Osloboditelju. Za glazbene dijelove susreta susreta se je pobrinuo Nikola Jažo, koji je cijelo predavanje protkao lijepim pjesmama. Kao uvod u cijeli susret su Franjevački trećoreci izveli kratki scenski prikaz, koji su nazvali „Ljudska slabost i Božja snaga“ u kojem su jasno prikazani ljudski poroci, kojima se čovjek olako prepušta, iako je svjestan da odabirući u svojoj slobodi poroke kao način života, da s vremenom postaje njihov rob. Poroci čovjeka vode u smrt, ako ih ne nadiđe svojom vjerom, po kojoj ga milost Božja spašava! Sve je zaslađeno na kraju kolačima koje su pripremili i donijeli posjetitelji samoga susreta. Susret je protekao u radosti na korist svih prisutnih, a zaključen je na najljepši način, sv. misom u crkvi sv. Ante u 19 sati!

Pretraživanje

Idi na vrh