Facebook

Sa novom liturgijskom godinom u hrvatskoj katoličkoj župi Frankfurt/M započeli smo s novim aktivnostima. To su: rad sa mladim obiteljima i katolička malonogometna liga.
Prva nova aktivnost je rad sa mladim obiteljima. Osmišljena je kroz susrete za mlade obitelji, koji bi bili svake zadnje subote u mjesecu.
Prvi susret je bio na prvu nedjelju adventa 27. 11. 2016. Susret je bio u dvorani pokraj crkve sv. Ante - Bettinastr.26. Na početku tog prvog susreta, mladi bračni par, Dragica i Josip Vidović svirali su na gitari i klavijaturama meditativnu glazbu, uz koju je s. Filipa Smoljo pročitala promišljanje „Tu sam“.

Potom se uz razmišljanje otpjevalo još nekoliko duhovnih pjesama. Onda je usljedila je najava teme, smiješnom izvedbom koju su scenski prikazali, mladi bračni par, Marijana i  Miro Kurbaša. Samu temu susreta pod naslovom „Zašto crkva i sakramenti?“ održao je fra Ivan Čikara. Poslije izložene teme, bilo je vrijeme za pitanja i odgovore, nakon čega je uslijedio blok pjesama. Pred kraj susreta, župnik fra Željko Ćurković je pozdravio sve prisutne i pozvao da zaključimo susret u druženju uz piće i kolače, koje su pripremili i posluživali naši franjevački trećotreci.
Susret je protekao lijepo, ali uz žal, što nije došlo više mladih bračnih parova. To nam je znak da moramo još više ustrajati. Zato najavljujemo slijedeći susret u subotu, 28. 1. 2017. u dvorani pokraj crkve sv. Ante - Bettinastr.26., 60325 Frankfurt/M.
Druga nova aktivnost naše župe je katolička malonogometna liga, koja je svečano otvorena na proslavi Nikolinja 3.12.2016. Tada su izvučeni i parovi za sva kola koja se imaju odigrati. Liga traje od 4.12.2016. kada je odigrano prvo kolo, do 4.6.2017. kada se odigrava zadnje kolo. Svečano zatvaranje sezone, proglašenje pobjednika i podjeljivanje nagrada bit će na proslavi župe 10.6.2017. godine.
U katoličkoj malonogometnoj ligi HKŽ Frankfurt/M sudjeluje osam ekipa, među kojima je i ekipa svećenika. S ovom aktivnošću želimo biti još više uz mlade i s mladima, kako bi njihov angažman, kako u crkvi, tako i izvan crkve, zadobio vrijednosti međusobne odgovornosti jednih za druge. Zato osim nogometa, sudionici su, po pravilniku, dužni su sudjelovati u župskim aktivnostima, a na poseban način na duhovnim vježbama. Sudjelovanjem ili ne sudjelovanjem u župskim obvezama kao i na duhovnim vježbama, dobivaju se ili gube bodovi na prvenstvenoj ljestvici. Tako da konačnog pobjednika ne određuje samo nogomet, nego i angažman u župi.
Prvo kolo je pokazalo, da je ideja bila dobra. Uz ekipe skupio se i lijep broj navijača. Pozivamo i na sljedeće kolo, koje se igra 15.1.2017. od 20-22 sata u Sporthalle Süd, Willemerstr.12., 60567 Frankfurt – Sachsenhausen.
Prilika je ovo za mlade da se više uključe u život župe i intezivnije živesvoju vjeru.

Pretraživanje

Idi na vrh