Facebook

Datum slavlja Prve svete pričesti

06.06. 2015. u katedrali sv. Bartolomeja

Potrebno za sv. Pričest

Potvrda o sakramentu krštenja (ukoliko nije kršten/a u našoj župi)

Redovito pohađanje sv. Mise

Redovito pohađanje vjeronauka

Na treću nedjelju došašća, 16. 12. 2012. godine u katedrali sv. Bartolomeja u 12 sati, u Frankfurtu/M, predstavljeni su župskoj zajednici ovogodišnji prvopričesnici, njih 109!
Svečano misno slavlje predvodio je fra Ivan Čikara, dušobrižnik, koji je ujedno i vjeroučitelj prvopričesnika.

Nakon evanđelja, prvopričesnici su se predstavili župskoj zajednici u simbolici krsne vode. Naime, svaki prvopričesnik je imao od papira izrađenu kapljicu vode sa svojim imenom. Nakon što su izrekli svoja imena nalijepili su kapljice na podlogu sa vrčom. Od kapljica, s imenima prvopričesnika, složio se mlaz vode koji se iz vrča kao blagoslov slijeva na sve nas, na naš svijet i na našu župu! Zbog toga u ovoj nedjelji radosti moramo i biti radosni i u toj radosti svjedočiti malenima svojim dobrim djelima i životom u vjeri, što je fra Ivan i naglasio u svojoj propovijedi koja je slijedila nakon predstavljanja.

Cijelu sv. Misu su animirali prvopričesnici svojim čitanjem i pjevanjem!

Ovi prvopričesnici će po prvi puta pristupiti svetoj Pričesti 08.06.2013. godine u katedrali sv. Bartolomeja u 12 sati!

Pretraživanje

Idi na vrh