Facebook

Datum slavlja Prve svete pričesti

06.06. 2015. u katedrali sv. Bartolomeja

Potrebno za sv. Pričest

Potvrda o sakramentu krštenja (ukoliko nije kršten/a u našoj župi)

Redovito pohađanje sv. Mise

Redovito pohađanje vjeronauka

1. SUDJELUJMO, NE PROMATRAJMO!
Na mise ne idemo kao na "predstavu" gdje će nas netko drugi "zabavljati" i "glumiti za nas". Na misi nismo samo puki promatrači, na misi aktivno sudjelujemo: pjevamo, čitamo, molimo ministriramo...
2. ZAJEDNICA SMO!
Mi vjernici smo kao obitelj. Udovi istog tijela kojemu je Krist glava. Na misi smo tako posebno združeni sa svima koji nas okružuju, ali isto i sa svim ljudima na svijetu koji su toga dana otišli u svoje crkve na misu. Svi smo jedna obitelj. Kristova Crkva!

3. SUSREĆEMO OCA
Na svakoj misi susrećemo i našeg nebeskog Oca, Boga koji nas je stvorio i koji kao dobar otac želi sve najbolje svojoj djeci. Posebno ga susrećemo na molitvi "Oče naš" koja je važan dio mise i jako je važno što se ta molitva zove "Oče naš" a ne "Oče moj" , jer je Bog želio da molimo zajedno!
4. SLIJEDIMO BOŽJI PUTOKAZ
Živimo po Božjim zapovijedima koje nam je Bog dao kao putokaze za sigurno kretanje stazama života. Posebno se sjeti treće zapovijedi koja glasi: " Spomeni se da svetkuješ dan Gospodnji!"
5. SLUŠAMO RADOSNU VIJEST
Dok su na televizoru i u novinama same crne vijesti prava je milina čuti na misi radosnu vijest. A to je Evanđelje, u kojem slušamo o Isusovu životu, iz kojeg učimo kako ćemo mi živjeti.
6. PRIMAMO DAR!
Najveći razlog i najveća stvar na misi je primiti najveći dar u sakramentu pričesti. Primamo Tijelo i Krv Kristovu! Postoji li bolji i sigurniji način da se zbližimo s Isusom?
7. NAJBOLJE MOLIMO!
Molimo mi i prije i poslije jela, ujutro i navečer prije spavanja... Pa ipak misa je najbolja molitva! Obuhvaća i pjesme i psalme, hvale, oprosne molitve, molitvu vjernika, Vjerovanje, "Oče naš" ...
8. UZIMAMO GORIVO ZA DUŠU
Odlazak na misu za nas je kao kad auto praznog rezervoara dođe na benzinsku pumpu! Susret s Bogom i bližnjima, susret sa Svetim pismom, darovi koje dajemo i primamo; sve nas to puni novom snagom , novim "gorivom duše" za dane i obaveze koje nam slijede u školi, u kući i drugdje.
9. VRIJEME ZA BOGA
Ako ti ni jedan do sada razlog ne pomaže, ako ništa drugo , zapitaj se da li bar jedan sat na tjedan možeš odvojiti za Boga? Razmisli o tome. Za sportske treninge, glazbene škole, igrice, internet, odvajaš puno više sati... A ipak, Isus je za nas umro na križu... Pa hajde onda prije odlaska na misu sjeti se njegovih riječi: " Ovo činite meni na spomen!"
10. ISUS TO ŽELI, ISUS TE ZOVE, ISUS TE LJUBI! BUDI NJEGOVO LJUBLJENO DJETE. VIDIMO SE U NEDJELJU NA MISI!

Pretraživanje

Idi na vrh