Facebook

Datum slavlja Sv. Potvrde

20. 06. 2015. u Katedrali sv. Bartolomeja

Potrebno za Sv. Potvrdu

KRIZMANIK/ICA

  • potvrda o sakramentu krštenja (ako nije kršten/a u našoj župi)
  • redovito pohađanje vjeronauka
  • redovito pohađanje sv. Mise

KUM/A

  • Potvrda za kumstvo (potvrda o primljenoj svetoj Krizmi)
  • Ukoliko je vjenčan/udana mora biti Crkveno vjenčanje
  • dostaviti potvrdu najkasnije mjesec dana prje slavlja sv. Potvrde

Na drugu nedjelju došašća pod motom "Pripravite put Gospodinu" preko svete mise u 12. sati u Katedrali sv. Bartolomeja, vjernicima župe Frankfurt am Main, predstavili su se ovogdišnji kandidati za primanje sv. Krizme. Na početku svečanog misnog slavlja, fra Marko je upitao krizmanike, da li je njihova želja iskreno i valjano se pripremiti za primanje sakramenta sv. potvrde, te na takav način produbiti svoju vjeru i pripadnost katoličkoj Crkvi. Nakon potvrdnog odgovora krizmanika, nastavljeno je misno slavlje.

U prigodnoj propovijedi fra Marko je objasnio kako različite stvari mogu smetati na putu priprave puta i dolaska Boga nama kao i nas k Bogu. Različite stvari poput novca, sporta, znanosti ali i kulture u kojoj živimo mogu smetati ili onemogućavati ljude za susret s Gospodinom. Istaknuo je važnost uloge svih vjernika, te njihova svjedočenja u životu ovih mladih ljudi koji se spremaju za primanje sakramenta Duha Svetoga.

Nakon pripovijedi kandidati su izišli i predstavili se župniku fra Željku i vjernicima naše župe. Poslije predstavljanja fra Željko je kanidade upitao o njihovoj spremnosti preuzimanja obveze dolaska na misu, redovito pohađanja vjeronauka, osobne molitve, ali i spremnosti na služenje drugima. Potom su roditelji krizmanika obećali kako će ih pomagati u njihovom pripremanju za važan čin, te potom pozvao vjernike da kandidate svojim primjerom i molitvom prate na putu prema primanju sakramenta Potvrde.

Čitanja i molitvu vjernika čitali su kandidati za sakrament Potvrde, a sve je uzveličao i svečanim pjevanjem naš župni zbor "Mato Lešćan", pod ravnanjem s. Pavlimire.

Pretraživanje

Idi na vrh