Facebook

Datum slavlja Sv. Potvrde

20. 06. 2015. u Katedrali sv. Bartolomeja

Potrebno za Sv. Potvrdu

KRIZMANIK/ICA

  • potvrda o sakramentu krštenja (ako nije kršten/a u našoj župi)
  • redovito pohađanje vjeronauka
  • redovito pohađanje sv. Mise

KUM/A

  • Potvrda za kumstvo (potvrda o primljenoj svetoj Krizmi)
  • Ukoliko je vjenčan/udana mora biti Crkveno vjenčanje
  • dostaviti potvrdu najkasnije mjesec dana prje slavlja sv. Potvrde

U nedjelju 02. 06. u katedrali sv. Bartolomeja održano je svečano misno slavlje zahvale za primaljeni sakramet Krizme. Misno slavlje predvodio je fra Marko, a uz njega su koncelebrirali fra Željko i fra Ivan. Fra Marko je u prigodnoj propovijedi istaknuo kako postoje različiti načini življenja svoje vjere, te da svatko treba pronaći svoj ključ. Ključ kojim će otključati svoju budućnost i ključ pod kojim će čuvati svoje blago. Jedan od najvažnijih ključeva života je vjera. Te zaželio krizmanicima da svoje izazove i svoju budućnost traže upravo tim ključem, a pozvao je i prisutne vjernike da mole za krizmanike kako bi darove Duha Svetoga mogli pretvoriti u plodove u svojem životu.

Na kraju misnog slavlja otac župnik zahvalio je roditeljima krizmanika na trudu koji su uložili u svoju djecu i na ispunjavanju onog obećanja s krštenja kako će ih odgajati u vjeri. Ali i poručio kako s krizmom nije sve završeno nego sad kreće još zahtjevniji odgoj za budući život, te uputio poziv krizmanicima da ne prestanu dolaziti na vjeronauk, jer u našoj župi organiziramo i vjeronaučne susrete u različitim oblicima i za one koji su se krizmali.

Pretraživanje

Idi na vrh