Facebook

Datum slavlja Sv. Potvrde

20. 06. 2015. u Katedrali sv. Bartolomeja

Potrebno za Sv. Potvrdu

KRIZMANIK/ICA

  • potvrda o sakramentu krštenja (ako nije kršten/a u našoj župi)
  • redovito pohađanje vjeronauka
  • redovito pohađanje sv. Mise

KUM/A

  • Potvrda za kumstvo (potvrda o primljenoj svetoj Krizmi)
  • Ukoliko je vjenčan/udana mora biti Crkveno vjenčanje
  • dostaviti potvrdu najkasnije mjesec dana prje slavlja sv. Potvrde

U nedjelju 18. 11. 2012. godine u katedrali Sv. Bartolomeja u Frankfurtu predstavljeni su župnoj zajednici ovogodišnji kandidati za sakrament Potvrde preko sv. Mise. Svečano misno slavlje predvodio je fra Marko Domazet Lošo, vjeroučitelj krizmanika, uz koncelebraciju fra Željka Ćurkovića, voditelja Hrvatske katoličke župe Frankfurt am Main

Nakon propovijedi uslijedila je prozivka 106 kandidata za primanje sakramenta sv. Potvrde. Nakon što su kandidati prozvani uslijedilo je i izricanje obećanja, kako će nastojati ovu godinu odvojiti vrijeme za molitvu, za učenje i stjecanje iskustva vjere, te kako će redovito dolaziti na sv. Misu te nastojati što bolje živjeti po vjeri, kako bi se pravilno pripremili za primanje sakramenta potvrde 01. 06. 2013. godine.
Poslije obećanja kandidata uslijedilo je obnova krsnih obećanja.
Preko svete mise kadnidati su pjevali ulazni pjesmu i pripjevni psalami čitali čitanja i molitvu vjernika.

Kako je 18. 11. bila i 21. obljetnica stradanja Vukovara i Škabrnje, preko ove svete Mise posebno se sjetili svih onih koji su pali za Domovinu, a na koncu smo zapjevali i Tebe Boga hvalimo, zbog oslobađajuće presude hrvatskim generalima Antii Gotovini i Mladenu Markaču.

Fotogalerija

Pretraživanje

Idi na vrh