Facebook

MISA

  Svake treće subote u mjesecu misa za mlade (do 40. godine) s klanjanjem pred Presvetim u crkvi sv. Ante

u 18.00 sati uz daljnje druženje u Hrvatskom centru (Rüsterstraße 5)

 

Naš kontaktmail je: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

 Dragi mladi, uoči samog blagdana našeg dragog svetoga Josipa srdačno vas pozivamo na misu mladih s početkom u 18 sati. 🤍

Na propovijedi će nam fra Petar govoriti o svetome Josipu kao uzoru muževnosti u katoličkom braku. Nakon mise pozivamo vas na predstavljanje knjige „Judita“ koju je napisao Marko Marulić - otac hrvatske književnosti. Knjigu će nam predstaviti filozof i filolog, profilirani istraživač europske renesanse i hrvatskoga humanizma, stručnjak za filozofiju jezika i povijest jezičnih ideja prof. Zvonko Pandžić. Biblijsku Juditu Marulić je prikazao kao alegoriju za tadašnji Split koji se trebao hrabrom vjerom obraniti od prijetnji Osmanskog Carstva. Marulićeva „Judita“ stajala je na ključnoj liniji obrane jezičnoga i kulturnoga identiteta Hrvata, što je bila i ostala pretpostavka hrvatske državnosti. Vidimo se! 🕊

Pretraživanje

Idi na vrh