Facebook

Hodočašće u Marienthal

 
 

Na Duhovski ponedjeljak  je naše tradicionalno hodočašće u Marienthal sa svim vjernicima Hrvatskih katoličkih Župa ove naše regije.
Molimo sve hodočasnike koji bi željeli ići autobusom na ovo hodočašće da se prijave u ured naše župe.

Hodočašće u Lurd

 

 

Polazak je u srijedu prije blagdana Uzašašća navečer u 18.00 sati, a povratak subotu u toku dana.  Molimo sve hodočasnike da se prijave u naš župni ured.

Gospe Lurdska, moli za nas!

Nekoliko tisuća Hrvata katolika iz hrvatskih katoličkih misija i zajednica iz zapadne Europe i ove su godine o svetkovini Uzašašća hodočastili u marijansko svetište u Lurd, od srijede 9. do nedjelje 13. svibnja 2018., o 160. godini Gospinih ukazanja u Lurdu, u organizaciji Hrvatskoga dušobrižničkog ureda iz Frankfurta na Majni i frankfurtske Hrvatske katoličke župe.


Nakon dolaska u Lurd na svetkovinu Uzašašća u četvrtak 10. svibnja svečano misno slavlje u bazilici svete Krunice predvodio je voditelj Hrvatske katoličke misije Zürich (Švicarska) fra Ivan Prusina, član Hercegovačke franjevačke provincije Uznesenja Blažene Djevice Marije sa sjedištem u Mostaru, koji je istaknuo kako je Crkva zajednica koja je pozvana Kristovu poruku prenijeti cijelom svijetu, gdje god se kršćani nalaze.
Pozdravnu i zahvalnu riječ okupljenima uputio je uime organizatora župnik HKŽ Frankfurt am Main fra Željko Ćurković, koji je svima zaželio blagoslovljeno vrijeme provedeno u Lurdu.
Drugog dana hodočašća, u petak 11. svibnja, misno slavlje pred Gospinom špiljom predvodio je župnik HKŽ Main-Taunus/Hochtaunus fra Ante Marković, član Franjevačke provincije Presvetoga Otkupitelja sa sjedištem u Splitu. Istaknuo je kako ta špilja na neki način simbolizira Gospin zagrljaj.
"Okuplja nas u jednu obitelj, u zajedništvo. Ovo je mjesto sveto", kazao je fra Ante u uvodnoj riječi. U propovijedi je istaknuo kako se nalazimo na mjestu molitve, susreta s Bogom i Blaženom Djevicom Marijom.
Zavjetnu molitvu Gospi Lurdskoj predmolio je fra Željko Ćurković. Svečano misno slavlje u subotu 12. svibnja u crkvi Cote Grotte (nasuprot Gospine špilje) predvodio je voditelj HKM-a Wiesbaden dr. fra Miron Sikirić, član Franjevačke provincije Bosne Srebrene sa sjedištem u Sarajevu. U propovijedi je istaknuo kako nas Marija poziva da osluškujemo glas njezinoga Sina i da ga razmatramo i pohranimo u svom biću. Naš Otac Nebeski ne samo da čuje naše molitve nego ih i uslišava. Dakako, uvijek vršeći svoju, a ne našu volju.
Na misnim slavljima koncelebrirala su 24 svećenika, uz asistenciju trajnog đakona, koji su došli u pratnji s vjernicima iz svojih misija i zajednica s drugim pastoralnim djelatnicima, redovnicama i laicima.
Hrvatski vjernici imali su prigodu u četvrtak 10. i petak 11. svibnja sudjelovati i u procesiji s drugim hodočasnicima, a tijekom procesije, u kojoj se nosio Gospin kip, pjevalo se i molilo i na hrvatskom jeziku. Vjernici su nosili i hrvatske barjake i barjake svojih misija i zajednica. Imali su prigodu i za ispovijed, pobožnost križnoga puta na brdu kalvarije uz svetište, te osobne molitve i kupanje u lurdskoj vodi. Pjevanje na misnim slavljima animirala je sa skupinom pjevača s. Filipa Smoljo, koja je pastoralna suradnica u HKŽ-u Frankfurt na Majni.

Pretraživanje

Idi na vrh