Facebook

Hodočašće u Marienthal

 
 

Na Duhovski ponedjeljak  je naše tradicionalno hodočašće u Marienthal sa svim vjernicima Hrvatskih katoličkih Župa ove naše regije.
Molimo sve hodočasnike koji bi željeli ići autobusom na ovo hodočašće da se prijave u ured naše župe.

Hodočašće u Lurd

 

 

Polazak je u srijedu prije blagdana Uzašašća navečer u 18.00 sati, a povratak subotu u toku dana.  Molimo sve hodočasnike da se prijave u naš župni ured.

Gospe Lurdska, moli za nas!

Već tradicionalno svake godine na duhovski ponedjeljak, vjernici sa svojim svećenicima i pastoralnim suradnicima hrvatskih katoličkih zajednica rajnsko-majnskog područja hodočaste Gospi u Marienthal.
U organizaciji naše župe u 9 sati krenuo je autobus i kombi hodočasnika na to hodočašće. Većina župljana je došla sa svojim osobnim prijevozom, što je bio slučaj i kod drugih misija. Tako se procjenjuje da se okupilo oko 2000 vjernika.


U 10:30 sve je započelo sakramentom pokore. U 11:15 sati  bila je pobožnost križnog puta, a u 12 sati je započela svečana sveta misa. Svečanu svetu misu je predvodio misionar Božjeg milosrđa fra Žarko Lučić, gvardijan splitskog kapucinskog samostana na Pojišanu. U svojoj propovijedi je istaknuo na poseban način svetopisamske događaje gdje naš Spasitelj Isus Krist iskazuje svoje milosrđe nama ljudima!
Nakon duhovne okrijepe bilo je vrijeme i za tjelesnu okrijepu. A u 15 sati je počela ura klanjanja i molitve Pred Presvetim Oltarskim Sakramentom. Molitva pred Presvetim je bila na nakanu pape, tako da su svi oni koji su ispunili uvijete za potpuni oprost, blagoslovom i zadobili potpuni oprost. Potpuni oprost je posebnost ove godine Božjeg milosrđa, gdje se na poseban način želi posvjestisti svakom vjerniku milosrđe koje svekodnevno primamao od Vječnog, Dobrog i Milosrdnog Boga!

Pretraživanje

Idi na vrh