Facebook

Hodočašće u Marienthal

 
 

Na Duhovski ponedjeljak  je naše tradicionalno hodočašće u Marienthal sa svim vjernicima Hrvatskih katoličkih Župa ove naše regije.
Molimo sve hodočasnike koji bi željeli ići autobusom na ovo hodočašće da se prijave u ured naše župe.

Hodočašće u Lurd

 

 

Polazak je u srijedu prije blagdana Uzašašća navečer u 18.00 sati, a povratak subotu u toku dana.  Molimo sve hodočasnike da se prijave u naš župni ured.

Gospe Lurdska, moli za nas!

Već tradicionalno hodočašće krizmanika i njihovih roditelja u Rim ove godine je održano 21. - 26. listopada. 61 hodočasnik krenuo je u srijedu navečer iz Frankfurta prema Vječnom gradu, predvođeni svećenicima fra Ivanom Čikarom i fra Markom Domazetom Lošom. Put nas je vodio preko Padove, gdje smo obišli grob hrvatskog sveca Leopolda Bogdana Mandića i slavili svetu misu u njegovom svetištu. Potom smo se uputili prema bazilici svetoga Ante Padovanskog i pomolili se na grobu svetca cijelog svijeta. Te smo nakon kratke okrepe uputili se prema franjevačkom gradu Asissiju. Tu smo obišli baziliku svetog Franje i okrijepili tijelo za posljednju dionicu puta i konačni dolazak u Rim.

Nakon smještaja u samostanskom hotelu kod časnih sestara, mnogi od nas su jedva dočekali konačno ispružiti tijelo i potražiti odmor u snu.
Petak smo započeli svetom misom i doručkom, da bismo se poslije toga uputili prema Katakombama svetog Sebastijana gdje nas je dočeko naš ovogodišnji vodič fra Ivan Režić. Obilazak katakombi završio je u crkvi svetog Sebastijana, a onda smo krenuli prema bazilici svetog Pavla. nakon Pauze za ručak uputili smo se prema gradu i obišli spomenik Vitorianu, potom Ara Coeli, i polako se spuštali prema Hrvatskom zavodu svetog Jeronima. Tu smo sudjelovali kratko na misi koju je predvodio hrvatski biskup Đuro Hranić, sudionik na papinskoj sinodi o obitelji, koja se tih dana održavala u Vatikanu.
Subotu smo započeli obilaskom crkve svetog Križa, pa preko Ivana Lateranskog došli smo do Svetih Skala, koje već tradicionalno prelazimo na koljenima u molitvi. Nakon što smo gotovo svi na koljenima prešli Svete Skale uputili smo se prema Koloseumu, Forumu, Svetoj Mariji Velikoj. Obišli smo Fontanu di Trevi i španjolske Stepenice ali ove godine nažalost nismo imali sreće vidjeti ih u punom sjaju, jer se obnavljaju.

Nedjelja je bila poseban dan, jer smo imali priliku sudjelovati na svetoj Misi zajedno sa Svetim ocem, papom Franjom u bazilici svetog Petra. Sveta misa je bila u zajedništvu sa svim biskupima svijeta koji su bili u Vatikanu na sinodi o obitelji. Poslije svečane svete mise, obišli smo i samu Baziliku, neki su se uspeli na Kupolu, dok su drugi potražili gorb svetoga Ivana Pavla II, ili pak neki drugi kutak za molitvu. Poslije razgledanja i kupovanja suvernira i slikanja za uspomenu iz Vatikana, polako smo krenuli prema autobusu koji će nas vratiti natrag u Franfkurt. Poslije oproštaja i zahavle fra Ivanu Režiću na zbilja zanimljivom i duhovnom i duhovitom vodstvu, krenuli smo prema našim domovima obogaćeni za jedno predivno iskustvo. Iako nismo mogli ubaciti novčić u Fontanu di Trevi ali zasigurno je kako su mnogi hodočasnici donijeli odluku vratiti se opet u Rim i u Vatikan

Pretraživanje

Idi na vrh