Facebook

Hodočašće u Marienthal

 
 

Na Duhovski ponedjeljak  je naše tradicionalno hodočašće u Marienthal sa svim vjernicima Hrvatskih katoličkih Župa ove naše regije.
Molimo sve hodočasnike koji bi željeli ići autobusom na ovo hodočašće da se prijave u ured naše župe.

Hodočašće u Lurd

 

 

Polazak je u srijedu prije blagdana Uzašašća navečer u 18.00 sati, a povratak subotu u toku dana.  Molimo sve hodočasnike da se prijave u naš župni ured.

Gospe Lurdska, moli za nas!

17. listopada 2012. 109 hodočasnika uputilo se oko 19.30 iz Frankfurta na Majni u Rim. Predvođeni fra Željkom, s. Pavlimirom i fra Markom.
U jednom autobusu su bili fra Željko i s. Pavlimira, sa "starijim" vjernicima, a u drugom autobusu bio je fra Marko sa krizmanicima. Put je bio dugačak, ali smo ga kratili molitvom, pjesmama, a neki i spavanjem.

Ujutro 18. listopada stigli smo u Padovu u posjet sv. Leopoldu Bogdanu Mandiću. Iako umorni od puta, snažno smo i glasno zapjevali preko sv. mise koju smo slavili u glavnoj Crkvi a ne u kapelici sv. Bogdana (jer nismo mogli svi stati). Tu smo se kratko odmorili osvježili i uputili pješke prema bazilici sv. Ante. Kako je šetnja najbolji odmor od dugog sjedenja u autobusu, pošli smo malo dužim putem prema bazilici.

U Bazilici smo ubacili pisma i molitve, koje su krizmanici napisali za svoju krizmu, kod svetog Ante, te se još jednom pomolilii da Gospodin usliši sve molitve po zagovoru sv. Ante i sjetili smo se i onih koji nisu krenuli na put s nama. Poslije molitve i obilaska Bazilike imali smo vremena za doručak i jutarnju kavu.

Nakon kratke pauze uputili smo se prema Asissiju. U Asissi smo stigli oko 16 sati, te smo se zaustavili u Porciunkuli, kratko se pomolivši na rodnom mjestu franjevačkog reda, te se uputili prema bazilici sv. Franje. Tu nije bilo službenog obilaska, nego smo dobili slobodno, pa smo obišli svečev grob, Baziliku i uputili se na kratku okrjepu umjesto ručka. Poslije zajedničke fotografije uputili smo se  prema Rimu.

Na naše odredište u samostan Cassa dei Piccoli Operai u Riano stigli smo oko 20.30, te su nas časne sestre odmah odvele na večeru. A poslije večere smo iscrpljeni nakon cijelodnevnog putovanja vrlo brzo potražili svoju sobu i noćni počinak, koji je često znao biti prekidan vikom razigrane mladosti, ali sve je bilo u redu.

Ujutro smo sv. misu slavili u 6 sati u kapelici časnih sestara, a poslije toga smo doručkovali kako bismo već u 7.15 sati krenuli prema Rimu. Uz malo zakašnjenje zbog buđenja pozaspalih stigli smo oko 9 i 45 u Kalistove Katakombe. Tu smo susreli se s našim voditeljem don Željkom Pašom, salezijancem, kojeg smo zamolili da bude naš vodič po Rimu. Don Željko je odmah pristao i bio nam je nepresušni izvor informacija, i pomoći u svakom trenutku. Pa čak i prije našeg hodočašća, jer je rezervirao sv. misu u bazilici sv. Petra, te nabavio nam ulaznice za nedjeljnu sv. misu na Trgu sv. Petra, kad je papa Benedikt XVI proglasio sedam novih svetaca Katoličke Crkve.

U Kalistovim katakombama prošli smo kroz prostorije u kojima su pokopani pape, sv. Cecilija.... Nakon zajedničkog fotografiranja ispred katakombi, uputili smo se prema bazilici sv. Pavla u okovima, te smo obišli crkve sv. ivana Lateranskog, Santa Maria Maggiore, zatvor sv. Petra i Pavla, te smo navečer od oltara Domovine, uputili se prema Koloseumu i razgledali Koloseum, te poslije toga uputili se prema autobusima i na večeru u samosta kod časnih sestara.

Drugi dan smo započeli doručkom u 6.30, te smo u 7.15 već bili spremni za polazak u razgledanje Vatikana. U Vatikanu smo se iskrcali iz autobusa ispred hrvatskog veleposlanstva, te krenuli u obilazak bazilike. U bazilici smo slavili sv. Misu na oltaru sv. Josipa. Poslije sv. Mise bilo je slobodno pa su neki otišli razgledati Vatikansku kupolu, neki u Muzeje, a neki su iskoristili prigodu za kratki predah. Poslijepodne smo se uputili prema Hrvatskom zavodu sv. Jeronima, obišli smo Panteon, Fontanu di trevi, Piazzu Espagana, Corso, da bismo zaključili dan hodom prema Oltaru domovine i Koloseumu i povratku u samostan na večeru.

Treći dan smo započeli ustajenjem u 5.30 sati, kako bismo navrijeme stigli za ulazak na Trg sv. Petra za misu sa sv. Ocem. Međutim kad smo došli već je sve bilo puno naroda koji je s nestrpljenjem čekao ulazak na Trg. Mi smo uz ogromnu Božju pomoć, nekako se uspjeli probiti kroz  sav taj narod i među prvima ući na trg, tako da smo zauzeli mjesta u sredini prvog bloka sjedalica ispred Oltara. Neopisivo iskustvo. Papa je preko te sv. Mise proglasio sedam novih svetaca, a među njima i jednu Njemicu Maria Schäffe. Nakon Angelusa i papinskog blagoslova, dobili smo slobodno poslijepodne za vlastito razgledanje Rima. 

Navečer u 20.30. uputili smo se iz Rima prema Frankfurtu. U Frankfurt smo stigli oko 14.30 sati. 22.listopada 2012. godine. Hodočašće je bilo prepuno događaja i doživljaja, slavljenja, molitve, druženja i upoznavanja. Nadamo se kako će Gospodin nagraditi nas milošću plodova od svega onoga što smo tamo doživjeli.

Pretraživanje

Idi na vrh