Facebook

Redovni susreti Franjevačkog svjetovnog reda (OFS) su 2. i 4. subota u mjesecu.

Danas se naše bratstvo zajedno sa Framom i njihovim duhovnim asistentom fra Kristijanom u ranim jutarnjim satima uputilo na franjevačko hodočašće u Bensheim, mali gradić u blizini Darmstadt-a.


Dana 21.rujna 2002. održan je prvi uspon Franjevačkim hodočasničkim putem s blagoslovom ploča sa slikama umjetnice Irmintraud F. Teuwisse-Eckard.
Franjevački hodočasnički put u Bensheimu dugačak je oko pet kilometara i sastoji se od 10 postaja s umjetnički oslikanim motivima i odgovarajućim strofama Pjesme Stvorova sv. Franje Asiškoga.Svaki motiv ima kratko objašnjenje umjetnice i kratki duhovni poticaj.
Staza počinje kod franjevačkog samostana, a završava kod crkve sv. Elizabete u Bensheim- Schönberg. Ispred samostana dočekala nas je naša voditeljica Ružica Bosankić, koja je ujedno sestra naših OFS sestara Kate i Marice.
Zaustavljanje na svakoj postaji započeli bi pjesmom Stvorova, kratkim čitanjem o određenoj ploči i duhovnim poticajem našeg duhovnog asistenta fra Petra. Hod između postaja bio je ispunjen razgovorima, smjehom, slikanjem i razmatranjem veličanstvene prirode koju nam je naš Gospodin darovao.
Hodočašće smo završili zajedničkim ručkom i pjesmom ispred crkve sv. Elizabete,gdje smo se također zahvalili našoj voditeljici uz prigodno darivanje.
Duhovno okrijepljeni krenuli smo radosno natrag svojim svakodnevnicama.

Pretraživanje

Idi na vrh