Facebook

Redovni susreti Franjevačkog svjetovnog reda (OFS) su 2. i 4. subota u mjesecu.

Svake godine naš Franjevački svjetovni red sa svojim duhovnim asistentom učini zajednički jednodevni izlet. Ove godine smo za taj izlet odabrali Köln.


U Subotu, 5. Listopada u ranim jutarnjim satima krenuli smo za Köln. Prvo odredište je bila naša hrvatska katolička misija u Kölnu, gdje su nas dočekali: župnik fra Vuk i kapelan fra Denis. Odmah po dolasku proslavili smo Gospodina svetom misom u misijskoj kapelici. Nakon duhovne okrepe uslijedila je i ona tjelesna, koju su pripremili domaćini u misijskoj dvorani.
Uz zajedničko druženje fra Denis je je kratko upoznao svoje goste sa životom u misiji, kako je bilo kroz prošlost i kako je sada, uz kratku povijest tog dijela Njemačke, gdje je spomenuo i neke zanimljivosti i znamenitosti samoga grada Kölna. To je našim franjevačkim trećoredcima uveliko pomoglo, jer rastajući se od dragih domaćina, koji si imali pastoralne obveze, krenuli smo u razgledavanje grada.
Nakon razgledavanja i lijepog zajedničkog, bratsko-sestrinskog, druženja, krenuli smo za Frankfurt/M. Sretno stigavši puni dojmova zahvaljujemo dobrom Bogu i dragim ljudima, na ovom danu!

Pretraživanje

Idi na vrh