Facebook

Redovni susreti Franjevačkog svjetovnog reda (OFS) su 2. i 4. subota u mjesecu.

U našoj župi proslava svetkovine svetog Franje Asiškog trajala je dva dana. Prvi dan, u četvrtak, 3. 10., slavili smo svetu misu u crkvi sv. Ante u 19 sati, nakon koje smo imali Obred preminuća sv. oca Franje. Taj dan su uveličali svojom prisutnošću okolni svećenici i časne sestre. Drugi dan proslave u petak, 4.10., na samu svetkovinu Sv. Franje, također smo proslavili svetom misom u 19 sati u crkvi sv. Ante, preko koje smo upriličili primanje i obećanja u Franjevačku mladež i primanje, obnovu zavjeta i trajna zavjetovanja u Franjevački svjetovni red.

U zajedništvu cijele franjevačke obitelji naše župe, fra Ivan se nakon mise oprostio od frankfurtske zajednice u kojoj je djelovao zadnjih 9 godina. To isto je učinio i fra Željko prošlu nedjelju na svim misama, nakon 7 godina službe župnika u HKŽ Frankfurt/M. Fra Ivan odlazi na službu viditelja misije u Darmstadt, a fra Željko na službu viditelja misije u Offenbach. Hvala im na nesebičnom radu na našoj župi i neka im je blagislovljen budući rad na njivi Gospodnjoj, po zagovoru našeg svetog oca Franje Asiškog.

Pretraživanje

Idi na vrh