Facebook

Prema tome, Biblija se treba čitati, tj. treba slušati što Bog govori, s njim razgovarati, tj. s njim se družiti!U našoj akciji: Čitajmo Bibliju, koju smo započeli 28.11. 2017, pročitali smo Knjigu postanka, koja se dijeli u dva dijela različitog opsega. Prvi dio (Post 1-11) svojevrstan je uvod u povijest spasenja o kojoj će govoriti čitava Biblija. Govori o stvaranju svemira i čovjeka, o prvom grijehu i njegovim posljedicama, te o sve većoj pokvarenosti koja se širila među ljudima. Drugi dio (Post 12-50) počinje s Abrahamom, praocem izabranog naroda, te nastavlja poviješću praotaca, Izaka i Jakova i njegovih dvanaest sinova, začetnika dvanaest izraelskih plemena, da bi završio dugim izvještajem mudrosnih značajki o Josipu, sinu Jakovljevu. Nakon Knjige postanka započeli smo Knjigu izlaska, gdje na početku upoznajemo Mojsija i njegovo poslanje. Svakodnevno čitanje nas je dovelo i do 33 psalma. Psalmi su uglavnom Davidovi. Paralelno se uz Stari Zavjet i Psalme, čita i Novi Zavjet, stiglo se do 19 poglavlja, od 28 poglavlja Matejeva evanđelja, nakon Matejeva evanđelja nastavljamo sa Djelima Apostolskim. Ako se nisi uključio/la na vrijeme.Sada to učini i klikni ovdje. Nikada nije kasno!!! Za tablicu za siječanj  kliknite ovdje.

Pretraživanje

Idi na vrh