Facebook


Program je započeo nastupom mladih, grupe „PAX“, koja predvodi sviranje i pjevanje, svake nedjelje, na misnom slavlju za mlade u crkvi Deutschorden. Oni su nam odsvirali i otpjevali dvije pjesme: „Maranatha“ i „Nek Pada“. Nakon njih su na scenu dolazi Frama. Naši framaši su mimikom uz „crna svjetla“ i bijele rukavice, izveli prikaz pod naslovom „Riječ je o križu“. Tu lijepu i pomalo neobičnu scenu su uvježbali sa svojim duhovnim asistentom fra Markom Domazetom Lošom. Potom su nas naši mali folkloraši Croatia Ensenble „ponijeli“ do Slavonije otplesavši kola tog lijepog kraja drage nam Domovine. Nakon Slavonskog kola, uslijedila je prva od dvije recitacije u izvedbi naših vjeroučenika, prvu recitaciju, pod naslovom: „Da sam zvijezda“, sa djecom je uvježbala s. Pavlimira Šimunovć. Poslije recitacije duh domovine nam je ponovno donio srednji folklor Croatia ensemble plesom Posavskog kola. Srednji folklor su uvježbale Anita Bulajić i Lucija Mihaljević.
Možemo reći da je prvi dio programa bio različitog sadržaja, dok je drugi bio pomalo usredotočen na dolazak sv. Nikole, kojeg su najmlađi željno očekivali. U tom duhu su ovaj drugi dio otvorili naši vjeroučenici sa scenskim prikazom : „Dobri biskup Mirne“, njih je za ovaj nastup pripremila s. Filipa Smoljo. Prikaz je svima na shvatljiv način predstavio lik sv. Nikole. Nakon toga duh Podravine u dvoranu je unijela velika grupa našega folklora, koji su otplesali i otpjevali kolo Podravine. Veliku grupu folklora kao i malu, uvježbale su Marijana Krznarić i Silvija Bosnić. Nakon plesa, učenici hravatske dopunske nastave opet su nas vratili na bit slavlje, a to je sv. Nikola. Oni su svojom izvedbom pokazali, kome sv. Nikola daje darove, pod naslovom: „Sv. Nikola daje darove svima!“. Pripremila ih je njihova učiteljica Lidija Bodalec.
I na kraju, nastupio je dječji zbor, pod ravnanjem s. Pavlimire Šimunović, sa četiri pjesme: „Radost svijetu svom“, „Sv. Nikola“, „Sv. Niko“ i „ Nek svima je sretan Božić“ Prije zadnje pjesme vjeroučenici četvrtog razreda su recitirali pjesmu: „Sv. Nikola“, koju je napisala naša župljanka Ana Radman, a sa djecom je uvježbao fra Ivan Čikara. Tom recitacijom je pozvan i sv. Nikola, koji je laganim korakom ulazio u dvoranu doka se pjevala zadnja pjesma „Nek je svima sretan Božić“. Dječji zbor je ovu pjesmu pjevao na hrvatskom, njemačkom i engleskom jeziku! Sa završnom pjesmom na pozornicu dolazi Nikola, te nakon razgovora sa djecom dijeli im darove, pri čemu su mu pomogli i folkloraši!
Ostatak večeri nas je zabavljala grupa „Upitnik“. Unutar tog zabavnog dijela je i upriličeno izvlačenje parova Katoličke malonogometne lige – Hrvatske katoličke župe Frankfurt/M. Naime to je nova aktivnost u našoj župi s kojom želimo privući veći broj mladih u župu i župske aktivnosti.
Potom je župnik fra Željko Ćurković predstavio brošuru „Proslava 50. obljetnice HKŽ Frankfurt/M“ i zahvalio svim sponzorima koji su financijski poduprijeli ovu proslavu.
Sve je proteklo lijepo i skladno uz pomoć našeg župskog vijeća i vjernika koji su uvijek tu za svoju župu. Hvala svima!

Pretraživanje

Idi na vrh