Facebook


Pridružujući se svesrdno tom slavlju ovogodišnji ljetni raspust HKŽ Frankfurt/M je organizirala župsko hodočašće Gospi Sinjskoj u Sinj, točnije na vigiliju Gospi, 14.8.2015, sa svečanom sv. misom u 11 sati. Prigoda je i 50-ta obljetnica HKŽ Frankfurt/M, da pod okriljem Čudotvotne Gospe Sinjske, njeni župljani zahvale na svemu, na svih 50 godina postojanja i opstojanja u tuđini čuvajući svoju vjeru i nacionalni identitet.
Tako i bijaše, dan prije svetkovine Uznesenja BDM, 14.8.2015. u Sinju se, u velikom broju, okupiše župljani župe Frankfurt/M. Svečano sveto misno slavlje u prepunoj crkvi Gospe Sinjske predvodio je fra Ante Akrap, profesor na KBF-u u Splitu, uz koncelebraciju Frankfurtskog župnika i kapelana, i nekolicinu svećenika koji su radili i djelovali u župi Frankfurt/M, od kojih ističemo fra Petra Klapeža, bivšeg župnika, koji nas je s puno ljubavi dočekao kao Gvardijan sinjskog samostana i upravitelj Svetišta Čudotvorne Gospe Sinjske.
Nakon mise je usljedilo i fotografiranje na trajnu uspomenu na ovaj preljepi dan i druženje, na slavu i čast naše nebeske Majke Marije, Čudotvorne Gospe Sinjske!

Pretraživanje

Idi na vrh