Facebook

U Katedrali prije sv mise „Franjevački Svjetovni Red“ je izveo scenski prikaz iz života bl. Alojzija Stepinca, koji govori o vjeri, a na poseban način o majčinskoj vjeri. Vjeri majke da je njen sin Alojzije živ unatoč činjenicama koje pokazuju drugačije!
Biskup je u svojoj homilijama kroz ovo vrijeme posebno naglašavao tešku situaciju crkve u vremenu Alojzija Stepinca i njegovo nepokolebljivo svjedočanstvo vjere i odanosti Bogu, Rimu i Papi, i svom hrvatskom narodu, unatoč velikim iskušenjima zbog čega je na koncu platio i svojim vlastitim životom. Pozvao je sve prisutne, majke i očeve, a posebno mlade da taj primjer slijede i svojim životom neustrašivo svjedoče.
Cijela proslava ovogodišnjeg Stepinčeva je zaključena u Ponedjeljak 10. 2. na sam spomendan Bl. Alojzija Stepinca, sv. misom i pjevanom večernjom molitvom u kapelici u 19 sati!
Mnogi su sudjelovali u ovoj svečanoj proslavi! Svima veliko Hvala!

Pretraživanje

Idi na vrh