Facebook

Stoga je uvriježeno da se u našoj misiji slavi dječja misa, svake prve nedjelje u mjesecu, gdje djeca, pjevanjem, čitanjem i molitvama aktivno sudjeluju u liturgijskim slavljima.
Tako je bilo i 2. 2. 2014., na 4. Nedjelju kroz godinu, u koju je bio blagdan Prikazanje Gospodinova u hramu – Svijećnica. Nakon blagoslova svijeća i pročitanih biblijskih čitanja, djeca su s odraslima upriličila sliku prikazanja Gospodinova u hramu. Naime mladi bračni par sa svojim malim djetetom upriličili su Mariju, Josipa i Isusa, a jedan župljanin starca Šimuna, dok su četiri djevojčice izricale pred Isusom svoje molitve koje su ujedno opisivale i cijeli događaj Gospodinova prikazanja.
Čitanja su čitala djeca i roditelji, a cijelo misno slavlje su uljepšali ministranti svojim služenjem oko oltara, i dječji zbor svojim pjevanjem.

Pretraživanje

Idi na vrh