Facebook

Tijekom hrvatske povijesti, a posebno u blaženikovo vrijeme, pa i danas mnogi nam prijete ako se ne promjenimo da nas neće primiti, da nas neće cijeniti ako se ne uskladimo i ne ponašamo po njihovu dikatatu. Ako se i trebamo promjeniti, onda se ne smijemo odreći svojih korijena vjere, jer oni su nas sačuvali tokom povijesti a čuvat će nas i u budućnosti. Vjera nas uvijek poziva na promjenu i obraćenje, kako bi postali bolji ljudi. Alojzije je znao govoriti narodu: Ako želiš dobro sebi, obitelji i društvu drži se Božjih načela, a želiš li propast sebi i svojima tada psuj, proklinji i nedjeljom radi.
Blaženik se na poseban način borio protiv psovke, a danas je nemoguće proći ulicom a da čovjek ne začuje neku psovku. Ako čovjek ne može zamisliti razgovor bez alkohola i psovke, postavlja se pitanje kakav primjer ostavljamo svojoj djeci.
Blaženi Alojzije kaže kako ćemo najbolje činiti za budućnost svoje djece, obitelji, domovine, ako se posvetimo molitvi umjesto psovki. Ako budemo vjerni kao i stoljećima, kao i u Domovinskom ratu, zrncima krunice i Blaženoj Djevici Mariji, onda će nas ona čuvati od zloga i voditi nas putem bolje budućnosti sve do konačnog zajedništva u nebesima.

Poslije svete mise fra Blaž je u prigodnom predavnju „Moja je savjest čista“ iznio i životopis blaženog Alojzija Stepinca.

Pretraživanje

Idi na vrh