Facebook

Anđeoska radost u srcu nek' vlada!

Dana 6. lipnja 2021. godine u katedrali sv. Bartolomeja u Frankfurtu/M proslavljen je dan prve svete pričesti.


Zbog epidemioloških mjera, koje su i dalje na snazi, slavlje prve pričesti odvijalo se u tri grupe. Euharistijsko slavlje predvodio je župnik fra Petar Komljenović uz koncelebraciju župnoga vikara fra Kristijana Šilića.

Sto dvoje djece Hrvatske katoličke župe Frankfurt u bijelim je haljinicama prvi put pristupilo k stolu Gospodnjem i blagovalo Isusovo tijelo.
Bjelina njihovih haljina, čistoća srca, radost u očima, neizmjerna Božja milost i ljubav razlila se i zahvatila svakog člana naše župne zajednice.
Odsjaj bjeline pružili su i anđeli ispred oltara okićeni nježnim cvijećem pa se činilo kao da lebde na cvjetnom oblaku. Na svakom anđelu isticalo se ime prvopričesnika. Tako je na slikovit način prikazano geslo ovogodišnje pričesti – „Anđeoska radost u srcu nek' vlada!“
Radost i svečanost prve svete pričesti bila je još veća uz pjesmu prvopričesnika solista te solista dječjeg zbora Darije Marelje i Nike Mihaljević pod ravnanjem s. Pavlimire Šimunović i instrumentalne pratnje Ane Marelje i Antonije Lončar. Čitanja i molitvu vjernika čitali su roditelji prvopričesnika.

U svojoj propovijedi župnik je istaknuo kako Isus želi da se ljubimo, da budemo braća i sestre u jednoj Božjoj obitelji, u jednoj Crkvi. Isus nam daje ljubav, mir i zajedništvo.
Svoju ljubav ovogodišnji su prvopričesnici iskazali simboličnim novčanim prilogom za sedmeročlanu obitelj iz Babine Rijeke stradalu u potresu.

Na kraju euharistijskog slavlja fra Petar je zahvalio svima koji su na bilo koji način doprinijeli da se svečanost prve pričesti odvije na lijep i skladan način (s. Filipi Smoljo koja ih je pripremala, s Pavlimiri koja je uvježbala soliste, župnom vikaru fra Kristijanu i fra Ivanu, tajnici Boženi Bralo, roditeljima, redarima te folklorašima koji su radosno pomagali i brinuli se o djeci na slavlju prve pričesti).

Bogu hvala na predivnim trenutcima zajednišva!

Pretraživanje

Idi na vrh