Facebook

Grupa učenika iz naše župe, sudionika ovogodišnje Biblijske olimpijade boravila je 21. i 22. 6. 2019. u Parizu. Putovanje je bila nagrada koju je organizirala Hrvatska katolička župa Frankfurt na čelu s fra Željkom Ćurkovićem za njihovo sudjelovanje te vrijednu pobjedu ostvarenu na Biblijskoj olimpijadi.

Učenici su u pratnji s. Filipe Smoljo, fra Kristijana Šilića i fra Željka Ćurkovića posjetili mnoge pariške znamenitosti. Prvoga dana boravka posebno su ih oduševili jedan od najpoznatijih svjetskih muzeja - Louvre, katedrala Notre-Dame, crkva sv. Geneviève, crkva sv. Katharine Labouré, Panthéon, prekrasan Luksemburški vrt s palačom te večernja šetnja uz rijeku Seinne. Zahvaljujemo velečasnom Stjepanu, voditelju Hrvatske katoličke misije u Parizu koji im je drugog dana posjeta bio domaćin i vodič. U njegovom društvu upoznali su Montmartre - "Brdo milosrđa" s Bazilikom Presvetog Srca Isusova, Slavoluk pobjede, Elizejske poljane i Eiffelov toranj. Veliko "Merci" časnoj sestri i fratrima na nezaboravnom druzenju i putovanju u "Grad svjetlosti".

Pretraživanje

Idi na vrh