Facebook

Proslava Nikolinja HKŽ Frankfurt am Main 10.12.2022

Nakon dvije pandemijske godine napokon su i djeca u HKŽ Frankfurt dočekali svog omiljenog sveca, svetog Nikolu. Proslava je održana u prepunoj dvorani u Saalbau-Bornheim.

Program su pjesmom započeli dečki iz HKUD „Dubrave“ Aladinići a nakon njih pozdravne riječi uputio je župnik fra Petar Komljenović koji je potom mikrofon prepustio voditeljima programa Betini Mamić-Salvia i Mati Župarić.Uspješne nastupe imali su također mali, srednji i veliki folkolor koji su sve prisutne oduševili plesovima iz Posavine, Baranje i Banovine na radost nazočnih i svojih voditeljica Anite Bulajić, Lucie Mihaljević, Silvie Bosnić i Marijane Krznarić. Igrokazi Mali nogomet i Bakine cipele koje su s djecom priredile časne sestre Pavlimira Šimunović i Filipa Smoljo prisutni su nagradili pozornim praćenjem i gromoglasnim pljeskom. Svetog Nikolu svojim predivnim pjesmama dozvao je Dječji zbor ,pod ravnanjem s.Pavlimire, na radost okupljene dječice. Dugo je sv.Nikola s svojim pomoćnicima dijeli darove za dobru djecu,te su se svi htjeli uslikati s biskupom. Treba pohvaliti vrijedne domaćice koje su pripremile kolače, Franjevački treći red koji je zamirisao svojim Waflama te na poseban način Franjevačku mladež s njihovim duhovnim asistentom fra Kristijanom koji su spremili božićne kolačiće a sav prihod je bio namjenjen časnim sestrama Majke Terezije koje djeluju u Frankfurtu.Sve je budno svojim zalaganjem i radom pratilo Župno Vijeće, te kapelan fra Anto Bilokapić. Nakon podijele darove slijedila je stanka za okrijepu ,uz slasne delicije, koje je začinio band“Quattro laganini“, s laganim pjesmama. Dodatno zanimanje izazvala je Tombola s vrlo bogatim fondom nagrada, sretne brojeve izvlačio je kapelan fra Kristijan Šilić a nagrade uručivao župnik fra Petar. Predivna fešta nastavljena je do dugo u noć uz ples i pjesmu banda „Quattro laganini“. Jedno veliko i ogromno hvala svima koji su doprinijeli da proslava protekne u miru, radosti i veselju.

Pogledajte Videa

 

Video Nikolinje_1

Video Nikolinje_2

Video Nikolinje_3

Video Nikolinje_4

Video Nikolinje_5

Video Nikolinje_6

Pretraživanje

Idi na vrh