Facebook

Dati sve nizašto, ili za sve. Ljudska ekonomija računa, proračunava, pretvara, zbraja, pretežno oduzima, množi, rijetko kad dijeli. Ekonomska kriza koja potresa svijet otkriva zapravo i prirodu čovjeka. Borbu za preživljavanje. Ljudska ekonomija uglavnom ima za cilj osobno bogaćenje, stvaranje vlastitih zaliha, ponekad osiromašujući druge. Ljudska ekonomija svako malo ulazi u krizu, upropaštava živote, razdvaja obitelji.

S druge strane Božja ekonomija uglavnom dijeli, možemo reći rasipa. Bog u svom bogatsvu daje čovjeku sve.

Umnažajući kruh, Isus govori ljudima o Božjoj računici. On daje sve, on uči ljude dijeliti, uči ih zajedništvu. Ako danas sjednete 5000 gladnih ljudi na jedno mjesto i date im pet kruhova i dvije ribe. Koliko će ljudi preživjeti? Osobno meni je ovo čudo dijeljenja ne umnažanja. Ljudi dijele jedni s drugima, svi su se nasitili i ostalo je. To je Božanska ekonomija da nitko ne uzima više nego što mu je potrebno. Bog u svojoj matematici uvijek ima jednu jednostavnu jednadžbu: x= ljubav. Kad god ne znaš što ćeš, pokušaj s ljubavlju i uspjet ćeš. Božja ekonomija ne očekuje ništa za uzvrat, ne traži plaću, ni naknadu za kredit koji nam je dao. On nam daje sve ni zašto i za sve.

Pretraživanje

Idi na vrh