Facebook

Sedmi po redu susret hrvatskih studenata iz Njemačke održan je, od petka 9. do nedjelje 11. studenoga, u smještaju za mlade „Jugendherberge“ u Wiesbadenu, u organizaciji Hrvatskoga dušobrižničkog ureda iz Frankfurta na Majni i Hrvatske katoličke misije (HKM) Wiesbaden pod geslom »Ali ja sam molio za tebe da ne malakše tvoja vjera.

Pa kad k sebi dođeš, učvrsti svoju braću« (Lk 22,32). Susret je vodio mr. vlč. Jakov Rađa, promotor kršćanskih poziva u Zagrebačkoj nadbiskupiji i izvanredni duhovnik u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništvu u Zagrebu. Na susretu je sudjelovalo i 10 naših studenata (HKŽ Frankfurt/M), od ukupno 15 koji se redovito okupljaju na mjesečnim susretima u našoj župi.
U sklopu teme mr. vlč. Rađa je održao četiri duhovna nagovora na temelju svetopisamskih tekstova: Kako vjerovati kada sumnjaš?; Kako vjerovati kada si tužan?; Kako vjerovati kada se bojiš? i Kako vjerovati kada se čini nemoguće? Susret je imao intenciju učvrstiti sudionike u daru vjere. Cilj susreta nije bio toliko produbljivati sadržaje vjere koliko načine kako se vjeruje i kako se učvršćuje vjera u raznim, osobito izazovnim životnim situacijama kojima je ispunjena naša svakodnevica.
U subotu popodne studenti su se upoznali s važnijim znamenitostima Wiesbadena – glavnoga grada njemačke pokrajine Hessen. Uz to bilo je prigode i za zajedničko upoznavanje, predstavljanje i druženje.
Središnji dio susreta bilo je misno slavlje, u nedjelju 11. studenoga, koje je u crkvi sv. Kilijana u Wiesbadenu, u kojoj se Hrvati iz te hrvatske misije okupljaju na središnje nedjeljno misno slavlje.
Na samom kraju susreta je objavljeno da će slijedeći, osmi susret, biti sljedeće godine, početkom studenoga, u Münchenu.

Pretraživanje

Idi na vrh