Facebook

Naši Studenti su imali svoj posljednji mjesečni susret prije ljetnog raspusta. Susret je bio na temu SLOBODA, gdje se govorilo o tome što je sloboda, kako je koristiti i jeli podložna samoj volji i željama ili i okolini. Uz kvalitetnu raspravu, pitanja i odgovore bilo je i lijepih primjera npr. govor o slobodi u slici:Vrele vode, krumpira, jaja i zrna kave. Dakle, u vrelu vodu stavimo krompir, jaje i zrno kave. Nakon nekog vremena krompir će se raspasti, jaje će se stvrdnuti, a od zrna kave ta vrela voda će postati lijepi napitatak KAVA. I krompir i jaje i zrno kave imali su istu okolinu i iste uvjete, ali su svi različito na njih reagirali.

Tako je i sa čovjekovom slobodom, u datim uvjetima čovjek se u svojoj slobodi može odlučiti da reagira kao krompir to jest da dopusti da drugi manipulira i upravlja njegovim životom gdje se sloboda raspada.Isto tako se može ponašati kao jaje, da otvrdne zatvarajući se u sebe, odjeljen od svega ( vuk samotnjak).Treća slika je slika zrna kave gdje čovjek u svojoj slobodi čini dobro i oplemenjuje cijelu situaciju na korist i dobro drugih. Iako je teško definirati što je točno sloboda kada ona jest i kada prestaje jer različiti ljudi je različito shvaćaju i prihvaćaju, unatoč svemu zaključeno je da je sloboda pojedinca kada u svakom trenutku i u svakoj životnoj situaciji taj isti pojedinac se trudi biti najbolja verzija samoga sebe uvijek okrenut DOBRU.
Pošto je to bio zanji u nizu mjesečni susret ove akademske godine studenti su uz malo čašćenje i u opuštenoj atmosferi dali neke vrijedne prijedloge i zanimljive ideje koje ćemo pokušati ostvariti kroz slijedeća zajednička druženja.
Slijedeći susret Studenata zakazan je za 06.09. 2018 u 20.00 sati .

Pretraživanje

Idi na vrh