Facebook

Održan je četvrti po redu, mjesečni susret studenata naše župe, u ovoj godini. Tema ovoga susreta je bila „Okultizam“. Uz uvodno predavanje, o nastanku okultizma i njegovu djelovanju i samim okultistima, pogledao se filmić o opasnosti okultizma. Nakon čega je bio osvrt na biblijski govor o okultnim radnjama i okultistima (Pnz., Lev., Ljet., 1 Kor., Gal. i Otk). Uz plodnu raspravu, završilo se videom, u kojem jedan čovjek daje svjedočanstvo o svojoj opsjednutosti i izbavljenju od nje milošću Božjom i ljubavi dobrih ljudi, gdje naglašava na poseban način vrijednost molitve!


Okultizam kao da ima plodno tlo u današnjem svijetu, čak i u kršćanstvu, gdje se živi „kršćanstvo“ izvan Biblije. U svijetu, gdje se konstantno spušta razina morala i moralnosti, gdje stariji nisu podjelili s mlađima značenje prave Istine, tj. roditelji prema djeci su zakazali su u vjerskom odgoju – i upravo takvi ljudi su često puta i fascinirani okultnim stvarima, jer nemaju Istinu u sebi!
O zadanoj temi studenti su raspravljali dva i pol sata, ali tomraspravom samo je dotaknuta površina „sante okultizma“- tj. ono vidljivo i uočljivo našem ograničenom pogledu, te jako opširne teme, koja je jako opasna za čovjekov život, njegovu duhovnu i tjelesnu ravnotežu.
Slijedeći mjesečni susret studenata zakazan je za četvrtak, 14. 6. 2018 u 20 sati u našem hrvatskom centru, na drugom katu. Tema susreta će biti: „SLOBODA“! DOĐITE!!!

Pretraživanje

Idi na vrh