Facebook

Redoviti susreti Trećeg franjevačkog svjetovnog reda su 1. i 3. subota u mjesecu.

Po drugi put u HKM Frankfurt , Franjevački Svjetovni Red je organizirano Humanitarni sajam -  „Flohmarkt“ ( sajam rabljenih stvari), koji je trajao 15. i 16. XII. 2012.
Ideja se je rodila još prošle godine na redovitim susretima Franjevačkog Svjetovnog Reda, koji se održavaju prve i treće subote u mjesecu. Prvi ovakav humanitarni sajam u organizaciji FSR-a, bio je ove godine u korizmenom vremenu. Tada se od prikupljenog novca, pomoglo Majčinom selu u Međugorju.

Potaknuti tim dobrim djelom i ovog došašća, tjedan dana prije sajma prikupljale su se stvari, koje su se u dane sajma po simboličnim cijenama prodavale.
Osim prikupljenih stvari posjetiteljima sajma su bili ponuđeni kolači, kava i sok. Ovim Božićnim sajmom, organizatorima je bio cilj da se ljudi više druže i da se iz toga druženja rodi još jedno dobro djelo, u ovom vremenu došašća.  U tome se i uspjelo! Prikupljeno je  1 651, 52 eura, koje će biti donirane potrebnima u misijama i domovini! 

Svima koji su sudjelovali iskreno hvala!

 

 

 

Pretraživanje

Idi na vrh