Facebook

Redoviti susreti Trećeg franjevačkog svjetovnog reda su 1. i 3. subota u mjesecu.

Dana, 9.VI. 2012., 18:30 sati u crkvi St. Antonius u Frankfurtu am Main, zbio se povijesni trenutak – kako ga je nazvao fra Petar u svojoj propovijedi. Naime 13 mladića i djevojaka pod duhovnim vodstvom fra Marka Domazeta Loše pristupilo je u Framu, a 38 odraslih pod duhovnim vodstvom fra Ivana Čikare stupilo je u FSR. A to se je sve odvijalo pod svetom misom koju je predvodio Fra Petar Klapež.

Nakon sv. Mise i primanja, svi su pozvani u hrvatski centar na domijenak.
Ali tu nije kraj, u lijepom ozračju FSR je realizirao akciju s umjetničkim djelima naših župljana, pod nazivom: Tajna mojih ruku – skriveni talenti za najpotrebnije! Naime, svi oni koji su u tome htjeli sudjelovati trebali su darovati, neko dijelo svojih ruku, nešto napravljeno vlastitim talentom. Prikupljeno je 14 dijela naših vrijednih i nadarenih župljana, koji su na aukciji prodani za ukupno 1550 eura. Prikupljeni novac biti će darovan dvijema obiteljima u domovini, obiteljima koji su u velikoj materijalnoj potrebi! Tako je mali dar svakog od nas postao velika stvar za te ljude u potrebi!
Nakon ove humanitarne akcije, Frama je upriličila karaoke, koje su u veseloj i opuštenoj atmosferi potrajale dugo u noć!
Hvala svima! I velike čestitke našim framašima i svjetovnim franjevačkim trećorecima!!!

Pretraživanje

Idi na vrh