Facebook

Redoviti susreti Trećeg franjevačkog svjetovnog reda su 1. i 3. subota u mjesecu.

Po prvi put u HKM Frankfurt  je organiziran Flohmarkt (sajam rabljenih stvari) – Humanitarni korizmeni sajam u organizaciji Franjevačkog Svjetovnog Reda hrvatske katoličke misije Frankfurt.
Ideja se je rodila na redovitim susretima Franjevačkog Svjetovnog Reda, koji se održavaju prve i treće subote u mjesecu. Ideja je predstavljena župniku, on je dao odobrenje i akcija je počela. Prikupljanje stvari je trajalo cijeli tjedan prije samog Flohmarkta koji je bio 23. ožujka 2012 od 9:30 do 20.30 sati.
Osim prikuplljenih stvari posjetiteljima Flohmarkta su bili ponuđeni kolači, kava i sok.

Prodajom stvari po simboličnim cijenama, organizatorima je bio i cilj da se ljudi okupe i da se iz toga druženja rodi jedno dobro djelo, u ovo korizmeno vrijeme.  U tome su i uspjeli! A to dobro djelo je prikupljenih  1 500 eura, koje će biti donirane „Majčinom selu“ u Međugorju!  

Pretraživanje

Idi na vrh