Facebook

Poklade su vrijeme kada na sebe stavljamo maske. Sama promjena identiteta oslobađa pojedinca od pravila svakodnevnog života. Promjenom odjeće moguće je promijeniti spol ili društveni status i unijeti pomutnju u ustanovljeni red stvari. Poklade su vjekovima tolerirali i Crkva i država. U prošlosti su pokladni običaji imali ulogu u prizivanju plodnosti, čišćenju od grijeha i pobjedi nad zlim silama. Pa ga kao takvog trebamo i shvatiti u vremenu prije korizme, vremenu obraćenja i čišćenja od zla i grijeha!
S tom nakanom u našoj župi se već duže vrijeme organiziraju u ovo doba „Dječje poklade“, gdje djeca sa svojim roditeljima, vjeroučiteljima, fratrima i časnim sestrama uz pjesmu ples i različite igre provedu vrijeme pod maskama.
Ove godine pokladnu zabavu sa djecom imali smo 10. veljače u 15 sati. Djeca su se natjecala u različitim igrama koje su bile prožete pjesmom i veseljem.

Najprije je upriličena igra poštara, nakon toga trčanje oko stolica, potom gađanje magarca u rep, poslije čega je bila utka sa žlicama u kojima su bili maleni balončići, nakon toga skakanje u vrećama, pa puhanje balona, i kao najzadnja igra je bila povlačenje konopca, u kojoj su se okušali i roditelji. Svi pobjednici dobili su i prigodne nagrade, a za sve one koji nisu uspjeli dobiti neku od nagrada, utješna nagrada su bile različite slastice.
Sve je bilo za pet!!! I hvala svima, koji su pridonijeli da ovaj lijepi susret, bude lijep.

Pretraživanje

Idi na vrh