Facebook

Prva grupa; vjeroučenici prvog i drugog razreda osnovne škole, na velikom platnu, akrilnim bojama, crtali su sv. Antu. Druga grupa; vjeroučenici trećeg i četvrtog razreda osnovne škole, na manjim formatima platna, akrilnim bojama, crtali us sv Franju. Treća grupa; vjeroučenici petog i šestog razreda osnovne škole, imali su za temu sv. Antu s Isusom, kojeg su radili grafičkim bojama, dok je četvrta grupa; vjeroučenici sedmog i osmog razreda, također grafikom pravila ljiljan sv. Ante! Nakon radionice svi smo pošli na svetu misu u crkvu sv. Ante.
Poslije svete mise, u našem hrvatskom centru, u velikoj dvorani, imali smo otvaranje izložbe slika, koje su naslikali i donijeli umjetnici udruge „Faust“! Naslov izložbe bio je „Temelji“  jer je tematika djela –temelji naše vjerske i nacionalne postojanosti! Na svečanom otvaranju izložbe, sve je prisutne kao domaćin pozdravio fra Željko Ćurković, a u ime gostiju pozdravnu riječ održao je fra Ćiro Damir Čikara.
Svima se obratila i predsjednica udruge „Faust“ Zdenka Bilušić, koja je i izložbu proglasila otvorenom. Svečanom tonu su pridonijele svojom pjesmom članice klape „Skradinke“! Izložba se može vidjeti u našem centru do 30.5. ove godine! Slike umjetnici poklanjaju župi za njen 50 rođendan!
A u duhu proslave pedesetog rođendana naše župe protekao je i sutrašnji dan, kada je svečano proslavljen Majčin dan! Tog dana 9.5.2015. Majčin dan proslavili smo u Saalbau Bornheim. Sa slavljem smo počeli u 18 sati sa pozdravnom riječi oca župnika fra Željka, kojeg je najavila Ana Kolak voditeljica cijeloga programa.
Prvi je nastupio Dječji folklor sa spletom plesova Baranje, nakon toga smo čuli recitaciju „Danas je Majčin dan“ od naših najmanjih, vjeroučenika prvog razreda. Nakon njih je nastupio Srednji folklor, spletom plesova Međimurja, Zagorja i Posavine. Usljedio je nastup ženske klape „Skradineke“ sa pet pjesama. Vjeroučenici drugog razreda izrecitirali su pjesmu „Zlatna grana“, a nakon njih je Veliki folklor otplesao „Vrlički dernak“. Nakon njih je još jednom nastupila klapa „Skradinke“ sa šest pjesama. Recitaciju „Majko“ pročitali su nam učenici petog i šestog razreda.
I na samom kraju prvog dijela programa, nastupio je dječji zbor sa četiri pjesme: „Priča o mami“, „Mama je moja vila“, „Moja mama“ i „Moja Domovina“!
Drugi dio programa je bio zabavnog karaktera u kojem nas je zabavljala Grupa Bon ton! Proslava je potrajala do kasnih sati! Uz dekoriranu binu sa velikim srcima na kojima je pisalo HVALA MAMA i sa jubilarnim brojem 50, dvoranu su ukrašavali dječji radovi, koje su naši vjeroučenici napravili dan prije, u likovnoj radionici, kao i mnogobrojna manja srca koja su djeca izradila za svoje mame!
Zaključili smo ovogodišnju proslavu Majčina dana na sam Majčin dan u Nedjelju, 10.5. svečanom misom u Katedrali u 12 sati, koju je predvodio fra Damir Ćiro Čikara u koncelebraciji sa fra Željkom Ćurkovićem. Svečano misno slavlje uz naš župski zbor, svojom pjesmom uveličala je klapa „Skradinke“.

Pretraživanje

Idi na vrh