Facebook

Posebno je istaknuo jedinstvo i sreću svih stanovnika Bosne i Hercegovine, koje je podijeljeno i nacionalno i vjerski! To je potvrdio primjerom muslimanke koja je svoje dijete pružila Papi da ga poljubi. Spomenuo je i primjer dvojice svećenika, koji su svjedočili pred svima, o svom trnovitom životnom putu i nadovezao se s porukom roditeljima, kako ništa nije vrijedno postignuto bez žrtve i kako je žrtva jedini izraz prave ljubavi! Na postavljeno pitanje mladih papi u Sarajevu o gledanju televizije, kardinal se posebno obraćao krizmanicima, naglašavajući važnost onoga što gledamo i što biramo u životu. A poruka kumovima je bila, da ovo njihovo kumovanje, na današnjoj krizmi ne bude završeno, nego da postanu svjesni, kako ono tek započinje! Poučnu propovijed za sve zaključio je porukom svima, a na poseban način krizmanicima, da nije važno koliko su naučili na vjeronauku, nego da je važno da ostanu u vjeri. 
Svi su Krizmanici sudjelovali u svečanom misnom slavlju, svojim pjevanjem, čitanjem, a na poseban način u prinosu darova. U prinosu darova uz sedam svijeća, koje su simbolizirale Sedam Darova Duha Svetoga, prinijeli su i sve ono što oni u svom svakodnevnom životu koriste, kao i cvijet sa  jubilarnim brojem 50 (rođendan naše župe).
Neka krizmanici budu cvijeće naše župe, kako ih je nazvao i Kardinal na početku primajući na dar cvijeće, zreli kršćani obdareni Duhom Svetim, i što god da rade u svakodnevnom životu i kršćanskom odrastanju, svojim primjerom budu na spasenje svih!

Pretraživanje

Idi na vrh