Facebook

Fra Ivan je u propovijedi stavio naglasak na ulogu roditelja, upozoravajući ih, da ponovno preuzmu odgoj nad svojom djecom, pozivajući se na Papinu katehezu na općoj audijenciji u Vatikanu od 20. 5. ove godine! Da ne dopuste da im djecu odgajaju drugi, dok oni tjeskobno trču za poslom i ovozemaljskim probitkom. To ovozemaljsko je potrebno za svaki ljudski život, ali je potrebnije ono nebesko, da Bog bude na prvom mjestu, jer jedino tako mogu svojoj djeci biti dobar primjer, jer jedino tako mogu za sobom ostavljati kršćanski trag (Ribe–IHTHIS) po svojim riječima i djelima, koja će njihova djeca slijediti i po kojem će i oni biti prepoznatljivi ovome svijetu. Slijedeći Isusa Krista Sina Božjega Spasitelja, postajemo ribari ljudi, ribari svoje djece, da i oni nastave ribariti do konačnog zajedničkog spasenja! Uhvaćeni u Kristovu mrežu izdižemo se iz dubine tame, iznad ove naše ovozemaljske stvarnosti, na svijetlo novoga svijeta!
U čitanjima, recitacijama i solo pjesmama, sudjelovao je veći broj Prvopričesnika, a kroz cijelo misno slavlje ih je podržavao dječji zbor, pod ravnanjem sestre Pavlimire

Pretraživanje

Idi na vrh