Facebook

Na Spomen svih vjernih pokojnih, preko svih svetih misa molili smo odrješenje za duše naših dragih pokojnika. Pošto je ovo i prva nedjelja u mjesecu kao i svake prve nedjelje u mjesecu imali smo dječju misu.
Preko dječje svete mise smo spomen na sve drage pokojne obilježili predstavom, koju su vjeronaučna djeca uvježbala sa svojim vjeroučiteljima. Kratki scenski prikaz smo upriličili nakon evanđelja. Scena je bila naslovljena: „Život u rođenju i smrti!“, a govorila je o strahu koji nas zahvaća pred nečim novim, naročito pred strahom od smrti, tj. od nepoznatog Vječnog života! Naime ovaj scenski prikaz je svima na jednostavan  i razumljiv način predstavio taj strah, a ujedno i ohrabrenje! Priča je o jednoj obitelji, koja priča sa svojim nerođenim djetetom, koje se uskoro ima roditi. Ali dijete plašeći se novoga i nepoznatog svijeta ne želi se roditi, smatrajući da će to za njega biti kraj – smrt, prekid sigurnosti koju ima u majčinoj utrobi. Majka, otac i seka ga hrabre govoreći mu o ljepotama novoga svijeta, o novim osjećajima i saznanjima, i na koncu, kako je to rođenje neizbježno i da im jednostavno mora vjerovati.
To je lijepa i razumljiva pouka i odraslima, da ne strepe pred novim životom kojeg im Bog nudi i  obećava. Da im smrt ne bude nešto nad čim će se zgražati, nego cilj za koji će se u ovom zemaljskom životu svojim dobrim djelima, po Božjim zapovijedima pripremati. I upravo po tim djelima i takvim životom i druge, kao neki smjerokazi, Bogu upućivati! Kako bi svi u zajedništvu s vječnim Bogom zavrijedili Kraljevstvo nebesko! Smrt – nam je neizbježna, samo moramo vjerovati Bogu Ocu, Majci Mariji i bratu Isusu Kristu i sve će biti Savršeno!

Pretraživanje

Idi na vrh