Facebook

Sveto misno slavlje predvodio je fra Ivan, koji je naglasio kako bi upravo mi kršćani trebali biti oni pravi plodovi Božje ljubavi, koji svojim svjedočanstvom hrane sve druge ljude. Mi kršćani bi također trebali biti i oni koji zahvaljuju Bogu na darovanim im plodovima. I u zahvalnosti biti sretni ljudi i s tom srećom i zahvalnošću navješćivati pred drugim ljudima onu vječnu sreću na nebesima. A ne kao ovi zli i nezadovoljni vinogradari koji žele ono što nemaju i teže za onim što drugi imaju (Evanđelje 28. nedjelje kroz godinu). Ako nismo zahvalni na onom što imamo i stalno težimo za nečim drugim, onda smo nezadovoljni i nesretni ljudi.
Nakon evanđelje 12-tero djece je izvelo recitaciju „Sjeme vjere plodom rodi!“ Recitacija je bila namjesto propovijedi a govorila je o važnosti svakog ploda kojeg nam Bog udjeljuje svojom milošću. Na svakom plodu je potrebno Bogu zahvaljivati a na poseban način na kruhu i vinu koji nam na oltaru uprisutnjuju Tijelo i Krv Kristovu.
Kroz cijelo misno slavlje pjevao je naš župski dječji zbor. A na samo m kraju blagoslovili smo sve plodove zemlje, koji su doneseni pred oltar, njih su opet uzela djeca i ponijela ih, blagoslovljene, svojim kućama!!!

Pretraživanje

Idi na vrh