Facebook

Fra Željko je u propovijedi usporedio školarce sa najamnicima u Božjem vinogradu, koji za različiti trud dobivaju istu plaću. Na prvi pogled nam se čini to pomalo nepravedno, ali moramo zbog toga biti sretni, jer Božja milost se ne mjeri našim ljudskim mjerilima, Božja milost je nemjerljiva, neograničena i daje se svakome tko je traži!
Mi ljudi često puta gledamo samo rezultate rada, dok nas ne zanima trud koji je uložen, a Bog nagrađuje sve i one koji su radili cijeli dan, kao i one koji su strpljivo čekali u nadi da će raditi. Iako su oni drugi radili manje na koncu Božja plaća je svima ista, jer svi su vjerovali da će ih Bog pozvati, a kada ih je pozvao odazvali su se i radili u Božjem vinogradu.
Tako je činiti i svakom školarcu, učiti, biti strpljiv i slušati – nekada ocjena neće biti kojoj smo se nadali, nekada će nam se činiti da je drugi za manje truda dobio veću ocjenu. Svaki čovjek može pogriješiti, kao i ovi vinogradari koji su radili cijeli dan, jer mi smo ljudi slabi. Ali Bog vidi naš trud, naše napore i strpljivost, on će znati sve to i nagraditi.
U vrijeme dok su se prinosili darovi na oltar, djeca su prinijela svoje torbe ispred oltara, u nakani da im Bog bude na pomoći u sljedećoj školskoj godini i da blagoslovi svaki njihov trud i napor! Torbe su ispred oltara stajale do kraja Sv. mise, a na kraju su blagoslovljene!
I na ovoj dječjoj misi je pjevao župski dječji zbor, pod ravnanjem sestre Pavlimire, koji svakog mjeseca na dječjim misama uljepšava i uveličava liturgiju svojim pjevanjem, uz čitače i ministrante!

Pretraživanje

Idi na vrh