Facebook

 

To je naglasio i sam predsjedatelj slavlja mons. Thomas Löhr -  da smo u crkvi okupljeni iz svih nacija i jezika kako bi proslavili Marijin rođendan. Tolika različitost obogaćuje Crkvu, koja je ujedinjena u Tijelu Kristovu slaveći sveta misna otajstva, na svim jezicima u istom Duhu! Što se najjasnije očitovalo u zajedničkom moljenju „Očenaša“, svatko na svom materinskom jeziku.
Marija je rođena da bi rodila Sina Božjega, koji je tijelo cijele Crkve, a mi smo njegovi udovi, zato je BDM i majka svih nas. U različitim zemljama postoji posebna pobožnost i privrženost određenim svecima, ali Marija je za sve nas najveća svetica, koja ujedinjuje sve nas u svome Sinu i čuva Crkvu koja je štuje po cijelome svijetu. Stoga nam je i moliti majku svih nas, svih naroda po svoj zemlji!
Nakon Svete mise organizirana je procesija s kipom BDM, kroz park ispred crkve. Procesija je završila ispred crkve gdje je bio blagoslov s Presvetim Oltarskim Sakramentom.
Nakon blagoslova za sve je bilo upriličeno druženje uz različita jela iz svih zemalja koje su sudjelovale u ovom slavlju. Sve je bilo pripremljeno u crkvenom prostoru, uz pomoć vjernika, među kojima je, dakako, bio i veliki broj nas hrvata!

Pretraživanje

Idi na vrh