Facebook

Svrha ove akcije je jačanje Crkve u srednjoj, istočnoj i jugoistočnoj Europi. Podupire pastoralne, društvene i socijalne projekte u bivšim socijalističkim državama sa tih prostora. Na logotipu je istaknuto da je Renovabis akcija solidarnosti njemačkih katolika sa ljudima u srednjoj i istočnoj Europi ("Solidaritätsaktion der deutschen Katholiken mit den Menschen in Mittel- und Osteuropa").
Dana, 21. 5. 2014. na ovogodišnjem otvaranju akcije Renovabis u Limburgu – pod motom. Mit meinem Gott uberspringe ich Mauern, nastupao je naš zbor! Zbor hrvatske katoličke župe „Mato Lešćan“, svojim pjevanjem je uveličao svečano misno slavlje, koje je bilo u 18:30 sati. Pjevali su pjesme na hrvatskom i njemačkom jeziku.
Svečano misno slavlje je prema planu trebao predvoditi kardinal Vinko Puljić iz Sarajeva, ali zbog katastrofalnih poplava, koje su tih dana zadesile narod u Bosni i Hercegovini, otkazao je svoj dolazak, ostajući u domovini s unesrećenim narodom. Umjesto njega svečano misno slavlje predvodio je limburški biskup u miru Kamphaus.
Na početku misnog slavlja sve prisutne, u ime kardinala Vinka Puljića, pozdravio je dr. Šimo Maršić, koji je nakon mise i kratkog osvježenja, oko 20 sati, predstavio rad akcije Renovabis u Sarajevskoj nadbiskupiji. On radi s mladima - u centru za mlade Ivan Pavao II. u Sarajevu, čiju izgradnju i rad podupire upravo akcija Renovabis.

Pretraživanje

Idi na vrh