Facebook

U katedralu smo stigli negdje oko 17.20 sa prostracijom svećenika ispred oltara. Potom su uslijedila čitanja, te izvještaj muke Gospodina naašega Isusa Krista po Ivanu. Muku je pjevao g. Thomas Kosmidis, a uloge su pjevali članovi župnog zbora. Isusove riječi otpjevao je fra Željko Ćurković, župnik. Prigodnu homiliju održao je fra Marko. Nakon pjevanja sveopće molitve vjernika, koju su predvodili fra Ivan i fra Željko, uslijedio je i obred pričesti te potom otpust vjernika u tišini.

Potrebno je naglasiti kako smo obede Velikog četvrka imali sa njemačkom župnom zajednicom u katedrali, dan prije u 20.30. A poslije toga članovi Trećeg franjevačkog reda oko 23 sata sabrali su se u našoj župnoj kapelici na cjelonoćno bdijenje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom. Uvodnu i završnu molitvu predvodio je fra Ivan, duhovni asistent OFS u našoj župi.

Pretraživanje

Idi na vrh