Facebook

Nakon najave programa, naši vjeroučenici sedmog razreda su sa svojim vjeroučiteljem fra Željkom pripremili recitaciju: „Božić“ od vladimira Nazora. Recitacija je zbog svoje dužine podijeljena u tri dijela. Između prvog i drugog dijela nastupio je Mali folklor sa „pjesmama i plesovima otoka Korčule“, koje su za ovu prigodu pripremile i uvježbale Marijana Krznarić i Silvija Bosnić. Između drugog i trećeg dijela spomenute recitacije, upriličen je igrokaz: „Iščekivanje djeteta Isusa“, kojeg su sa djecom pripremili fra Ivan i s. Pavlimira. Poslije recitacije „Božić“ Srednji folklor je nastupio sa „pjesmama i plesovima hrvatske Posavine.“ Njih su pripremili Anita Kajić i Lucia Mihaljević.
Program se nastavio sa dvije recitacije šestog i sedmog razreda, koje priprema fra Željko – prva recitacija je bila „Božićni darovi“, a druga „Božićna slutnja“ od Ive Kozarčanina. A između te dvije recitacije program su uveličali naši mladi Grupe „PAX“, sa tri pjesme: „Betlehemska sveta noć“, Maranatha, dođi Isuse“ i „On dolazi da spasi vas“. Njih pripremaju s. Pavlimira, fra Željko i fra Marko.
 Nakon toga je uslijedio blok pjesama i recitacija onih najmlađih. Ovogodišnji prvopričesnici sa svojim vjeroučiteljem fra Ivanom pripremili su recitaciju „Moje veselje“ a četvrti i peti razred sa sestrom Pavlimirom pripremili su recitaciju „Dođi Isuse“. Sve je bilo prožeto pjesmama našega župskog dječjeg zbora, pod ravnanjem sestre Pavlimire. Oni su otpjevali 5 pjesama: „Ide zima“, „Božićno drvce“, „Božićni san“, „Pahuljlice“ i „Sretan, sretan Božić“
Završnom pjesmom „Dođi, dođi Nikola sveti“ došao je i sv. Nikola koji je uz pomoć mladih podijelio djeci darove. „Sv. Nikolu“ je upriličio Vinko Kocijan!
Na kraju, nešto duže od jednosatnog programa, uslijedila je pauza, nakon koje je sve prisutne svojom svirkom i pjesmom uveseljavala grupa „Upitnik“!
Bilo je i onih koji sve ovo nisu ni osjetili, a ni vidjeli. To su oni koji su se nesebično žrtvovali da bi nama bilo ljepše. Nemoguće ih je sve i nabrojiti: svi oni koji su dijelili hranu i piće, svi oni koji su dijelili karte i pečate, svi oni koji su pravili red i održavali mir, svi oni koji su na kraju sve počistili…. SVIMA ISKRENO I OD SRCA VELIKO HVALA!!!

Pretraživanje

Idi na vrh