Facebook

Dr. zu Eltz oprao je noge apostolima, među kojima je bilo i pet članova naše župe. Poslije svete mise u našoj kapelici u Hrvatskom centru imali smo cijelonoćno bdijenje uz Presveti oltarski sakrament, koje je organizirao Franjevački svjetovni red.

U petak u 16.00 sati započeli smo s procesijom i obredima Velikog petka, ispred gradske Vijećnice na Römeru. Procesiji je prisustvovalo veliko mnoštvo vjernika. U nošenju križa izmjenjivali su se članovi različitih zajednica koje dijeluju u našoj župi (Pastoralno vijeće, Seniori, OFS, FRAMA...). Za vrijeme procesije molili smo križni put, koji je pripremljen za Križni put sa svetim Ocem papom našim Franjom u Koloseumu u Rimu. Križni put je predvodio fra Marko Domazet Lošo. Obrede Velikog Petka nastavilo smo u Katedrali sv. Bartolomeja u 17. 30 sati- prostracijom i pjevanjem Muke. Poslije pjevanja muke uslijedilo je i klanjanje i ljubljenje križa.

Vazmeno bdijenje na Veliku subotu imali smo u 18.30 sati u crkvi svetog Ante te u 24.00 sata u Katedrali. Vazmeno bdijenje započeli smo blagoslovom vazmenog ognja i paljenjem Uskrsne svijeće. Oganj je blagoslovio župnik fra Željko, hvalospjev uskrsnoj svijeći pjevao je fra Marko, dok je fra Ivan propovijedao. Poslije Bdijenja imali smo i blagoslov uskršnjih jela.

Na sam blagdan Uskrsa svečane svete mise imali smo u Sv. Alberta, Katedrali i Sv. Ivana apostola u Unterliederbachu.

Pretraživanje

Idi na vrh