Facebook

U svojoj propovijedi fra Željko je istaknuo važnost djeteta, njegovog prava na život. Posebno je istaknuo da dijeca trebaju toplinu roditeljskog zagrljaja, majčiinske i očinske ljubavi, toplinu prihvaćenosti a ne biti zamrznuto po nekim hladnjacima čekajući pogodan trenutak.

Važnost roditeljske ljubavi, ali i odgovornosti roditelja pred djetetom, posebno što se tiče odgoja i obrazovanja djeteta istaknuo je i u uvodu u blagoslov djece krštene u 2012. godini. Blagoslovom djece i roditelja završili smo svečano misno slavlje.

U 24.00 sata u prepunoj katedrali sv. Bartolomeja, slavili smo svečanu polnoćku. Svečano misno slavlje započeli smo Tihom Noći u izvedbi našeg mješovitog zbora. U propovijedi fra Željko je naglasio kako je potrebno prihvatiti Boga i kao nemoćno dijete, te u tom nemoćnom djetetu prepoznati i sebe i bližnjega. Potrebno je širiti duh radosti koje dijete donosi svojim roditeljima, braći i sestrama, i taj duh radosti tražiti i pronalaziti jedni u drugima.

Pretraživanje

Idi na vrh