Facebook

U prepunoj dvorani program je trajao nešto manje od dva sata. Cijeli program, prožet pjesmama o Božiću, Dragutina Domjanića i Vladimira Nazora, vodila je gđa Betina Mamić-Salvia.
Na samom početku sve prisutne je pozdravio župnik fra Željko Ćurković, a cijelu priredbu su otvorili svojim nastupom najmanji folkloraši „Croatia Ensanble“, koji su pjevali pjesme i otplesali plesove Slavonije. Njih su pripremile i uvježbale Marijana Lubina i Silvija Bosnić.

Nakon njih je nastupio „Zbor djevojaka“, koje svake nedjelje uveličavaju misno slavlje na misi za mlade. One su otpjevale dvije pjesme. Gloria in exelsis Deo i Ne boj se ja sam te otkupio. Na gitari ih je pratio Stjepan Nikolić, a na sintisaizeru Kristina Lekić, pod ravnanjem sestre Pavlimire Šimunović.
A kako se plesalo u hrvatskom Zagorju pokazali su nam srednji članovi folklorne skupine „Croatia Ensanble“. Njih su uvježbale Lucija Mihaljević i Anita Kaić.
Scenskim prikazom, Isus u našem gradu, kojeg su pripremili naši najmlađi sa fra Ivanom, prisjetili su sve prisutne na bit slavljenja Božića. Stavljajući rođenje Isusovo u naše moderno doba, ukazali su da često puta u našem potrošačkom mentalitetu zaboravljamo na ono najvažnije, a to je da se Isus ne rađa negdje daleko, u nekom dalekom Betlehemu, nego baš suprotno, on se rađa među nama, u našoj životnoj sredini, u nama samima i u našim srcima.
Odrasli članovi skupine „Croatia Ensanble" pokazali su nam kako se je pjevalo i plesalo u Baranji, njih su pripremale i uvježbale: Marijana Lubina i Silvija Bosnić.
U iščekivanju svetoga Nikole, prigodnom recitacijom su ga pozvali naši vjeroučenici koje je pripremila sestra Damira Gelo.

Za sam kraj dječji zbor, pod ravnanjem sestre Pavlimire, izveo nam je pet skladbi: Badnja veče, Din dan don, Zvijezda sam, Kada Božić dođe i Mir nam Božić donosi – nakon čega su sva djeca izišla na pozornicu i oko pozornice i sa oduševljenjem dočekali svetog Nikolu i darove.
Nakon kratke stanke program u dvorani se nastavio zabavnim djelom, gdje je sve prisutne uveseljavao Band „Bon Ton“!

Cijelo vrijeme u velikom predvorju dvorane bili su stolovi sa hranom i pićem, gdje je svatko mogao naći okrepu za tijelo. Cijela proslava je, uz ples i pjesmu, potrajala dugo u noć!

Hvala svima koji su svojim nesebičnim angažmanom pridonijeli da sve protekne u miru radosti i veselju!
                    Fra3

 

 

 

Pretraživanje

Idi na vrh